Čišćenje opreme u stanovima za iznajmljivanje ponekad može biti prilično naporan posao. Paola, sobarica, također zna svoj način na to i često se susreće sa gotovim okidačem. Na našu sreću, pronašla je neke sjajne trikove koje možete koristiti i vi.[mashshare]
Čišćenje opreme u stanovima za iznajmljivanje ponekad može biti prilično naporan posao.
Paola, sobarica, također zna svoj način na to i često se susreće sa gotovim okidačem.
Na našu sreću, pronašla je neke sjajne trikove koje možete koristiti i pri čišćenju.
Na primjer, ova njena ideja pomoći će vam kada čistite jako prljav kuhinjski pult, koji je bukvalno prekriven masnoćom.
Nećete vjerovati kako lako možete riješiti ovaj problem.
Ovako je kuhinja izgledala ranije
Za čišćenje cijele kuhinjske jedinice koristila je:
Soda bikarbona (200-300 g)
3 kašike sapuna za suđe ili tečnog sapuna
2 kašike ulja
60 ml sirćeta
2 cijeđena limuna
Procedura:
Sve pomiješamo i rezultat bi trebao biti ovako tečna smjesa.
Smjesu nanesite na podmazanu površinu kuhinjskog elementa.
Ostavite da djeluje 5 minuta.
Zatim očistite sunđerom.
Sada ga samo obrišite – trebali biste odmah vidjeti razliku.
Sa masnoćom u uglovima možete se nositi čačkalicom.
To je to, linija je sada predivno čista, bez masnoće i nakupljene prljavštine.
Ostali trikovi koje vrijedi znati
Prozori u kuhinji ostaju besprekorno čisti mnogo duže!
Ako ste upravo oprali prozore u kuhinji i ne želite da se brzo zaprljaju masnoćom i isparenjima od kuvanja, imamo odličan savjet za vas.
Nakon pranja prozora, mekom krpom nanesite nekoliko kapi tečnog glicerina na čisto staklo.
Staklo traje mnogo duže bez prašine i prljavštine!
Za čišćenje poda, protiv miševa i pauka u kuhinji
Dvije šake ovih kora prelijte sirćetom i ostavite da odstoje: ono što dobijete ovom kombinacijom nakon dvije sedmice uravnotežiće vaše domaćinstvo zlatom!
Mnoge domaćice ga koriste kao univerzalno sredstvo za čišćenje svih površina u kuhinji.
Osim što dobro čisti, tjera i miševe, paukove i druge štetočine koje rado jedu hranu u kuhinji.
Može se koristiti na svemu osim na površinama od pravog drveta, mramora i prirodnog kamena.
Sljedeći put jednostavno prekrijte kore narandže ili mandarine sirćetom i ostavite ih na hladnom mjestu 10 dana do 2 sedmice.
Zatim ocijedite i imate kućnu pomoćnicu koju definitivno ne možete kupiti u radnji!
Očistite roštilj sa haube
trebamo:
Kipuća voda
½ šolje sode bikarbone
Procedura:
U veću posudu (u koju može stati filter) sipajte vodu i prokuhajte. U kipuću vodu dodajte sodu i promiješajte. Maknite sa vatre i zapalite filter u kipućoj vodi. Ostavite da odstoji 15-20 minuta.
Zatim isperite filter pod tekućom vodom.
Ako je filter zaprljan sa vrlo jakim naslagama prljavštine, ponovite postupak ili ga ostavite da odstoji duže vrijeme.
Peć čista u jednom koraku
trebamo:
+ rolna kuhinjskog papira,
+ vodikov peroksid
+ soda bikarbona.
Kako to učiniti?
Napunite pola šolje sodom bikarbonom i dodajte vodikov peroksid (3%). Dodajte da dobijete konzistenciju paste. Nanesite na mrlje i prljave površine i ostavite da djeluje. Zatim jednostavno obrišite kuhinjskom krpom – ponijećete mrlju sa pastom. Pasta je odlična i za čišćenje unutrašnjosti pećnice. Imate sve čisto u jednom potezu i bez napora.
6
Ako je mlijeko prokuhalo na šporetu, pospite ga solju i pokrijte vlažnim papirnim ubrusom. Miris se neće širiti po prostoriji i lako možete očistiti čak i vrlo prljavu površinu.
Čista kuhinjska jedinica
Kako ukloniti masni premaz s kuhinjskog ormarića? Iznenađujuća stvar će vam pomoći!
trebamo:
1 dio biljnog ulja
2 dijela sode bikarbone
Procedura:
Jednostavno pomiješamo oba sastojka – trebali bismo dobiti konzistenciju paste. Nanesite pastu na prljavu površinu krpom. Za posjekotine i pukotine možemo koristiti staru četkicu za zube. Materijal upija svu prljavštinu i masnoću. Sve što trebate učiniti je uživati u savršeno čistoj liniji.
kuhinjski otpad-odstranjivač-14
Pločice na zidu kuhinje
Često su premazani masnoćom, prskanjem hrane i osušenim dimovima od kuvanja. Najlakši način za uklanjanje ovih nečistoća je da se 4 supene kašike boraksa, 100 ml sirćeta i 100 ml tečnog amonijaka rastvore u 4 litre tople vode. Navlažite površinu smjesom i nježno obrišite prljavštinu. Djeluje kao šarm!
Štapići za jelo i drveni pribor
Sipajte vodu u lavabo ili umivaonik, dodajte sirće i ostavite da odstoji u ovoj kupki 2-3 sata. Drveno posuđe će biti kao novo. Za dugotrajnost drvenog posuđa dobro je ovaj postupak ponavljati jednom mjesečno.
Pećnica
Ako imate zagorele ostatke unutar rerne, dobro je da na dno stavite posudu sa vodom i nekoliko kašičica sode, sirćeta ili nekoliko kapi limunovog soka i pustite da se zagreje da se naslage omekšati.
Mješavina za savršenu čistoću koju ne podnosim
Uzmite 2-3 pakovanja. praška za pecivo i pomešati sa vodom da se dobije konzistencija paste – ja sklona da miksam tanju masu koja se lakše razmazuje.
Sada ga jednostavno rasporedimo po unutrašnjosti rerne i pustimo da idealno radi preko noći – najmanje 3 sata. Zatim operite mokrim sunđerom – pasta upija prljavštinu i masnoću, pećnica je kao nova nakon čišćenja. Djeluje i za čišćenje lima.
Staklo sjajno kao novo
1
Želite da vaše staklene tegle i posude zasjaju kao nove? Pomiješajte malo tople vode sa sirćetom i solju. Operite staklo ovom otopinom, a zatim jednostavno isperite vodom. Rezultat je kristalno čisto staklo.
U trenu ćete se riješiti mirisa
Ako trebate brzo ispuniti prostoriju prijatnom aromom, stavite tanjir sa cimetom, vanilijom ili nekim drugim aromatičnim začinom u mikrovalnu. Uključite na 15 sekundi i iznenadit ćete se koliko brzo će se cijela vaša kuhinja ispuniti prekrasnom aromom.
Očistite tave
2
Aluminijumske posude će ponovo zablistati ako u njima prokuvate vodu zajedno sa korom krompira ili jabuke. Odlične rezultate možete postići i sa rabarbarom ili običnim sirćetom.
3
Emajlirane posude s vremenom mogu potamniti, a ako hrana ostane zalijepljena za dno, čišćenje takvog posuđa nije nimalo lako. Za čišćenje koristite 1 kašičicu sode bikarbone pomešane sa bilo kojim deterdžentom za pranje sudova. Napravite smjesu konzistencije paste i njome očistite posudu. Zatim samo dobro isperite čistom vodom. Da biste spriječili da emajlirano posuđe posmeđi, najmanje jednom mjesečno kuhajte u njemu otopinu vode i octa.
Frižider bez mirisa
4
Ako želite savršeno očistiti unutrašnjost frižidera i riješiti se mirisa, najbolje rješenje je da ponovo koristite sodu bikarbonu. Pomešajte 4 kašike sode bikarbone sa 1 litrom vode, sipajte u bocu sa raspršivačem i prskajte u frižideru. Ostavite smjesu da djeluje neko vrijeme, a zatim jednostavno obrišite. Frižider će biti higijenski čist i bez mirisa.
PREUZETO