Moj tata se ponovo oženio ženom s kojom je varao moju mamu.
Bila sam hladna prema njoj kad god bismo se sreli.
Godinu dana kasnije, tata me vozio na aerodrom, a moja maćeha je uzela slobodan dan da nas tamo sretne.
Zagrlila me i rekla da je ponosna na mene, a kad je odmaknula, vidjela sam suze u njenim očima.
U tom trenutku sam shvatila da ona nije loša osoba, iako su ona (i moj tata) u prošlosti napravili neke loše stvari.
Naš odnos se drastično poboljšao nakon toga, i sada mi je poput druge majke.
(Izvor: Brightside / Novi)
BONUS:
Danas, banke sve više ciljaju klijente s imovinom u srednjem šesterocifrenom iznosu, dok su tradicionalni milioneri, a još manje superbogati, postali sekundarni fokus.
Banke su promijenile strategiju jer savjetodavni troškovi za superbogate klijente, koji imaju složene financijske potrebe, postaju previsoki u odnosu na provizije koje banke ostvaruju.
Prema izvještajima iz Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), njemačke banke klasificiraju svoje klijente u tri kategorije:
“Imućne osobe” – Ova kategorija uključuje klijente s likvidnom imovinom između 100.000 i milion eura. Ovi klijenti često zahtijevaju specijalizovane, modularne finansijske proizvode i imaju složene zahtjeve koji uključuju personalizovane savjete. Oni već imaju koristi od personalizovanih usluga poput ličnih savjetnika, koji im pomažu u izradi individualnih finansijskih planova i omogućavaju brži pristup uslugama bez dugog čekanja.
“Pojedinci visoke neto vrijednosti” – Ovdje spadaju klijenti koji imaju imovinu u iznosu od milion eura i više. Oni već predstavljaju bogatu, ali ne superbogatu klijentelu, koja i dalje zahtijeva specifične usluge i savjetovanje.
“Pojedinci ultravisoke neto vrijednosti” – Ova grupa obuhvata klijente s imovinom od 30 miliona eura ili više, koji predstavljaju vrh najbogatijih klijenata banaka. Iako ovi klijenti imaju velike financijske potrebe, troškovi savjetovanja za ovu grupu su visoki, pa se banke sve više fokusiraju na imovinu u srednjem šesterocifrenom iznosu koja donosi veći omjer truda i provizije.
Podaci također pokazuju da u Njemačkoj postoji gotovo 550.000 dolarskih milionera, dok je broj superbogatih, s imovinom većom od 100 miliona dolara, daleko manji – samo 3.300 osoba. Uprkos visokoj koncentraciji bogatstva među “superbogatima”, banke smatraju da su klijenti s imovinom u srednjem rasponu (100.000 – 1 milion eura) idealni jer generiraju stabilniji prihod bez previsokih troškova usluga.