Otkrijte tajnu uzgoja Amarilisa, cvijeta koji cvjeta i do 75 puta, i gledajte kako će vaš dom postati predmet zavisti svih koji ga pogledaju.
.Za one pojedince koji neprestano traže nove načine da uljepšaju svoje domove, predstavljamo zadivljujući proljetni cvijet koji će zasigurno zaokupiti vaš interes.
Ovaj poseban cvijet obično se naziva amarilis.
Podrijetlom iz tropskih područja Amerike, ova biljka sa svojim lukovičastim oblikom obično se uzgaja između studenog i veljače, pokazujući svoje živahne cvjetove tijekom svibnja i lipnja.
Izduženi listovi i robusna, uspravna stabljika ovog cvijeta podržavaju prikaz njegovih zapanjujućih, raskošnih i velikih cvjetova u obliku trube. Ova zadivljujuća biljka proizvodi cvijeće u nijansama ljubičaste, narančaste, crvene, bijele, pa čak i upečatljive dvobojne varijante, što joj pridonosi privlačnosti i šarmu.
Kroz proces križanja različitih sorti dostupnih na našem tržištu, možemo otkriti različite varijacije u veličini i obliku, što rezultira pojavom minijaturnih i visokih oblika, kao i cvjetova s jednostrukim ili dvostrukim laticama.
Za optimalan rast preporuča se posaditi amarilis u teglu ili posudu, najbolje na balkonu. Ova ukrasna biljka uspijeva u djelomično zasjenjenim područjima, osobito u vrijeme cvatnje. Međutim, također može izdržati izravnu sunčevu svjetlost bez ikakvih problema. Tijekom faze mirovanja, preporučljivo je prenijeti amarilis na hladnije i tamnije mjesto dok se ne pojave prvi cvjetovi.
Što se tiče zalijevanja, ključno je osigurati amarilisu dovoljno vode, zbog čega je potrebno često zalijevanje. Posebno tijekom ljetnih mjeseci i kada su temperature povišene, preporuča se zalijevanje amarilisa više puta tijekom dana.
Cvijet posjeduje nekoliko intrigantnih karakteristika, uključujući nevjerojatnu dugovječnost njegove lukovice, koja može izdržati impresivnih 75 godina, kao i neke vrste koje se mogu pohvaliti cvjetovima promjera do šest centimetara.
Odvojite trenutak da se divite izuzetnoj ljepoti ovog cvijeta; možda ćete biti nadahnuti da ga dočekate kao svog najnovijeg kućnog prijatelja.
BONUS
Kombinacija sastojaka u ovoj smjesi rezultirat će većim, sočnijim rajčicama. Oni koji imaju zadovoljstvo njegovati vlastiti vrt itekako su svjesni neizmjernog zadovoljstva koje to donosi. Ništa nije bolje od uzbuđenja promatranja različitih plodova kako sazrijevaju i postižu uspjeh. To je doista izvanredno i zadovoljavajuće iskustvo.
Iskusni vrtlari otkrili su određene vrtlarske tehnike koje mogu ubrzati proces postizanja željenih rezultata. Na primjer, ako želite veće i sočnije rajčice, postoji poseban trik koji se toplo preporučuje da to postignete.
Za optimalan rast, pobrinite se da je biljka rajčice posađena duboko u tlo, tako da samo jedna trećina bude vidljiva iznad zemlje. Odaberite mjesto koje prima dovoljno sunčeve svjetlosti, jer rajčice zahtijevaju najmanje šest sati svjetlosti i topline. Nakon što sadnica razvije pet ili šest listova, može se presaditi ili u posude ili u cvjetne gredice.
Kako rajčice napreduju u rastu, postaje potrebno osigurati im povećanu opskrbu kalijem. Nedostatak ovog minerala može biti indiciran ako plod ima zelenu nijansu u blizini peteljke. Kako biste riješili ovaj problem, možete stvoriti gnojivo bogato kalcijem, kalijem, fosforom i magnezijem koristeći ljuske jaja. Preporučljivo je redovito orezivati biljke tijekom njihove faze rasta kako bi se održalo njihovo cjelokupno zdravlje i dobrobit.
Imam fantastičan recept koji garantira rast ukusnih i velikih rajčica. Za pripremu ovog recepta prikupite sljedeće sastojke: 1 šalicu (oko 240 ml) sitno samljevenih ljuski jaja, 1 šalicu (oko 240 ml) taloga kave, 1 žlicu (oko 15 ml) suhih listova koprive, 1 žlicu (otprilike 15 ml) pepela od drva ili ugljena i 1 litru vode..
PRHKA PITA SA ŠPINATOM I SIROM – Bogat i kremast nadjev obavijen zlatnom koricom od putera. Ovo je idealan slani užitak!
Za nadjev:
– Maslinovo ulje (po želji) – 1 glavica luka (sitno nasjeckana) – 550 g špinata (svježeg ili smrznutog) – 2 jaja – 220 g feta sira – Peršin (po želji) – Sol (po želji) – Crni papar (po želji)
Dodatni sastojci: – Maslinovo ulje (za podmazivanje) – 1 pakovanje filo tijesta – Susam (po ukusu)
PRIPREMA
- Priprema nadjeva:
– U tavi zagrijte malo maslinovog ulja i pirjajte sitno narezan luk dok ne omekša. – Ubacite špinat i nastavite kuhati dok ne uvene i ne ispari višak vlage.
– Maknite s vatre i ostavite da se malo ohladi. – U posebnoj zdjeli umutiti jaja, zatim umiješati izgnječenu fetu, sitno sjeckani peršin, sol i papar.
Pomiješajte špinat i luk da dobijete jednoličnu smjesu. - Konstruiranje pite:
Zagrijte pećnicu na 180°C. Namastite pleh i posložite jedan sloj jufki, a odozgo lagano premažite maslinovim uljem.
– Nastavite postupak slažući više slojeva rezanaca. – Stavite nadjev u sredinu i pobrinite se da bude ravnomjerno raspoređen.
– Dodajte više slojeva rezanaca, pazeći da svaki sloj bude premazan uljem. – Za dodatnu hrskavost, po vrhu pospite sjemenke sezama. - Pečenje:
– Stavite u prethodno zagrijanu pećnicu na 180°C i pecite otprilike 40 do 45 minuta, odnosno dok pita ne porumeni i hrskava. – Pustite da se kratko ohladi prije rezanja.
Uživajte u izvornim okusima tradicionalne grčke spanakopite!
Kolač gotov za samo 15 minuta! Ova divna kreacija topi se u ustima! Bit ćete zapanjeni! Jednostavna je i ukusna…
POTREBNE OSNOVNE KOMPONENTE:
Potrebna su tri jaja, prstohvat soli, jedna žličica narančine korice, 130 grama šećera, 60 mililitara ulja, 150 grama brašna, jedna žličica praška za pecivo i 60 mililitara soka od naranče.
Za preljev:
Sto grama tamne čokolade i sto dvadeset mililitara slatkog vrhnja.
PRIPREMA
U zdjeli pomiješajte jaja s malo soli i šećera i dobro umutite smjesu. Zatim dodajte narančinu koricu i ulje, nastavljajući miješati dok se sastojci dobro ne prožmu.
Pomiješajte brašno s praškom za pecivo, a zatim pjenjačom sve sastojke dobro izmiješajte. Nakon što su komponente dobro integrirane, dodajte sok od naranče.
Dobivenu smjesu izliti u pleh obložen papirom za pečenje. Stavite u prethodno zagrijanu pećnicu na 170°C i ostavite da se peče 25 do 30 minuta.
Dok se torta peče, pomiješajte slatko vrhnje i tamnu čokoladu, pa tu smjesu otopite u mikrovalnoj pećnici na 1 minutu. Nakon što je torta gotova, vilicom izbodite vrh i zatim ga prelijte otopljenom čokoladom.
Tortu nakratko stavite u hladnjak da se čokolada stegne, nakon čega je možete rezati i poslužiti.
Ovaj kolač je izuzetno jednostavan za pripremu, a ima tako predivan okus da je teško povjerovati da je potrebno tako malo sastojaka.
ZA BISKVIT –
PA SE OD 200ML TAC 1 kristalka soli, 2 kašike mekog brašna (tip 400), 1 šolja kakaa u prahu, 1 kašičica sode bikarbone, prstohvat ulja i 1 kašika soka od kompota, ali po želji možete koristiti bilo koji sok od kompota. Dodatno dodajte prstohvat pasiranog voća iz kompota.
NADJEV ZA SREDINU BISKVITA:
3 štangle čokolade za kuhanje i 5 žlica pekmeza od šljiva.
Sto grama kulinarske čokolade.
Priprema
Umiješajte suhe sastojke – brašno, šećer, sodu bikarbonu i kakao – miješajući ih zajedno. Nastavite guliti jabuku i narezati je na sitne kockice. Kocke stavite u vodu, dodajte jednu žlicu šećera i kuhajte 3 do 4 minute. Kad prokuha maknite s vatre i kompot procijedite pomoću cjedila. Vilicom zgnječite voće i izmjerite sol iz soka iz kompota; ostat će dovoljno soka za jednu sol. Smjesu ostaviti da se ohladi. Nakon što se kompot ohladi, sok pomiješajte s brašnom, uljem i pasiranim voćem te dobro promiješajte.
Tepsiju namazati i posuti brasnom. Polovicu tijesta izlijte u pripremljenu tepsiju i stavite peći u pećnicu zagrijanu na 170°C. Pričekati da tijesto malo porumeni pa izvaditi pleh i izliti nadjev preko tijesta.
Potrebna je prethodna priprema nadjeva. Tri čokoladice treba otopiti i sjediniti sa pet kašika džema od šljiva.
Preostalo tijesto premažite preko nadjeva i pustite da se kolač ispeče. Čačkalicom provjerite je li tijesto dovoljno pečeno. Kada je kolač potpuno pečen, ostavite ga da se ohladi prije glazure. Pustite da se glazura stegne, a zatim narežite na ukusne tanke voćne pločice.
Da bi se smjesa izlivena u tepsiju ravnomjerno rasporedila, koristila sam digitalnu vagu za određivanje točne težine. U početku sam odredio težinu posude koja se koristi za miješenje kako bih izračunao količinu koju treba ukloniti. Ukupna težina podijeljenog tijesta je bila 900g, što znači da sam u svaki dio sipala po 450g. Ovo mjerenje je napravljeno kako bi se jamčilo da će punjenje biti savršeno centrirano.